Стартувала Національна кампанія «Молодь та Індустрія 4.0»"

З кінця січня в Україні стартує кампанія “Молодь та Індустрія 4.0”. Головною метою є побудова спільного порядку денного для промисловців та хайтек секторів в даній сфері, який має включати в себе чітку фіксацію головних викликів, напрями та конкретні плани дій, визначення кращих практик тощо. Відповідно кампанія включає аналітичні роботи з прояснення стану, висвітлення кращих практик в медіа, проведення круглих столів в регіонах країни, а також фінальну конференцію в Києві на початку березня. Головними партнерами – організаторами кампанії є платформа Industry4Ukraine (комітет “Стала індустрія”), асоціація АППАУ, кластери ІАМ Києва, Вінниці, Миколаєва, Запоріжжя та Харкова. Головні заходи кампанії отримали статус EU Industry weeks від Єврокомісії.

Головні теми кампанії «Молодь та Індустрія 4.0» та як краще їх розкривати

Кампанія «Молодь та Індустрія 4.0»,  що починається в кінці січня є дуже багатою на різні теми та їх акценти.  Відповідно, від того, які теми будуть головними в програмі обговорень круглих столів в регіонах, залежать і кінцеві результати. Водночас, ці теми не є абсолютно новими, як і підходи до дискусій – на платформі Industry4Ukraine ми ведемо цю практику з 2018. Отже, що варто взяти з минулого досвіду в ці нові EU Industry weeks – публікація акцентує на найбільш важливих речах.

Стартував пілотний проєкт зі створення Єдиної Інформаційної Платформи Управління

  • 5 січня 2022 року

В рамках діяльності Центру впровадження Індустрії 4.0 ПДАУ, за результатами попередніх домовленостей з підприємствами-новаторами в сфері інформаційних технологій сьогодні, 5 січня 2022 року, відбулась перша робоча зустріч, присвячена стратегічному плануванню та обговоренню технічних аспектів пілотного проєкту «Єдина інформаційна платформа управління територіальною громадою»

У роботі групи взяли участь: представник Котелевської селищної ради, начальник відділу економічного розвитку, проектного менеджменту та інвестицій виконавчого комітету Сергій КОВПАК, перший проректор ПДАУ Олександр ГАЛИЧ, завідувач кафедри інформаційних систем та технологій ПДАУ Юрій УТКІН, професор кафедри інформаційних систем та…

Конференція технічних університетів по Індустрії 4.0

  • 14 грудня 2021 року

Мережа Digital Innovation Hubs (DIH) є основою європейських стратегій з інновацій та діджиталізації економічних секторів. Ключова роль DIH, яких в ЄС вже більше 600, стосується підтримки малих та середніх підприємств в їх інноваційному розвитку. В Україні є всього 3 DIH (2 у Києві та 1 у Львові) і вони тільки розгортаються. В травні 2021 року АППАУ оголосила програму «перезавантаження» своїх відносин з членами асоціації, технічними університетами. Головним в цій програмі є курс на DIH.

Проєкт BOWI, який реалізує КПІ ім. Ігоря Сікорського став каталізатором цих змін. Але подібні процеси кращої орієнтації на запити ринку та співпраці з бізнесом йдуть також в інших університетах країни. Отже, пора зустрітись, синхронізуватись й обмінятись кращими практиками, й що важливо, в більш широкому контексті викликів регіональної смарт-спеціалізації.

Круглий стіл «Розвиток співпраці технічних університетів із бізнесом»

  • 12 жовтня 2021 року

Цією публікацією АППАУ анонсує для своїх членів – університетів напрями перспективних спільних проєктів бізнесу та університетів у сфері цифрових інновацій для реалізації яких можна залучити фінансові ресурси з європейських та національних програм.

Засідання фокус-групи проєкту «Україна 4.0. Форсайт соціально-економічних змін та розробки методики для прогнозування професійних кваліфікацій з цифровими навичками»

  • 3 листопада 2021 року

Анонс обговорення з представниками бізнесу, закладів освіти сільськогосподарського напряму, представників ОДА результатів проведеного дослідження змін  характеру робочих місць та структури ринку праці в галузі сільського господарства (на підставі опитування керівників та представників 754 агропідприємств).

Як запустити DIH на базі технічного університету

  • Online meetup, 8th of December, 15:00 – 17:00 EET

В 2021 Асоціація “підприємств промислової автоматизації України” (АППАУ) розпочала переорієнтацію в розвитку Центрів 4.0 в сторону європейських Digital Innovation Hubs (DIH). Серія подій пройшла в 1-ій половині року, й на осінь ми бачимо в Києві 2 нових  DIHs – на базі Центру 4.0 “КПІ” та в Київському академічному університеті (КАУ). Згідно нашої інформації ще декілька університетів перейдуть в статус DIH в 2022. Але отримати статус DIH й реально надавати послуги МСП (що є головною функцією цих центрів експертизи)  – це 2 великі різниці. Яким чином функціонують європейські DIH, які спроможні обслуговувати десятки та сотні МСП? Якими є їх структура, функціонал і як вони їх створили? І як розвивається перший проект створення таких послуг в КПІ?